SP6PWS w zawodach QRP - XI SP QRP Contest

W dniu 28.09.2013 Włodek SP5DDJ wraz z Grupą SP-QRP pod honorowym patronatem Prezesa PZK i Redaktora Naczelnego MK QTC zorganizowali XI SP QRP Contest - Jedenaste polskie zawody w pracy małymi mocami. Była to doskonała okazja na przetestowanie nowej klubowej anteny, zawieszonej dokładnie tydzień przed terminem zawodów. Nasz klub SP6PWS nie marnuje okazji i spod znaku klubowego wystartował Rafał SQ6PNP z pomocą Marcina SQ6POL w roli "drugiego ucha" i dostawcy kawy. Zawody trwały godzinę, a zaczęły się praktycznie w środku nocy, bo o siódmej rano w sobotę!

Podsumowanie zawodów:
Delta na 80m bez baluna działa i całe zawody pracowała bez pomocy skrzynki antenowej emitując oszołamiające 10W skompresowanej modulacji z radiostacji klubowej FT-950. Wszystko podpięte pod komputer, zautomatyzowane, zaprogamowane, skonfigurowane na najwyższym poziomie ;). Ręcznie musieliśmy jedynie logować łączności do nieocenionego DQRLog'a, nastawiać częstotliwość selektorem impulsowym (popularnie zwane "kręceniem gałą") i oczywiście oddwać się do mikrofonu ;)

Udało się nawiązać 40 łączności z pasjonatami niskich mocy używającymi sprzętu fabrycznego oraz radiostacji własnych konstrukcji (home made TRX).

Celem było sprawdzenie sprzętu w pracy niską mocą oraz popularyzacja niskich mocy w naszym środowisku. Mamy nadzieję, że uzyskany wynik zachęci nas do dalszej pracy QRP i próby poprawienia go w przyszłym roku.

Regulamin zawodów: XI SP QRP Contest

Wyniki zawodów: XI SP QRP Contest

SP6PWS