SPDX Contest 2018 już za nami.

Już jesteśmy po zawodach. Nie było łatwo, niby tylko 24 godzinne zawody, ustalony grafik zmian, ale i tak zmęczenie dopadło każdego z nas.

Same tegoroczne zawody SPDX Contest 2018 były bardzo specyficzne jeśli chodzi o propagację. Wyjątkowo pasma powyżej 14MHz były praktycznie nieużyteczne dla fonii. Jedynie co, to mogliśmy walczyć z kiepską propagacją na pasmach 80, 40 i 20m. Oczywiście nie obyło się bez kłopotów natury technicznej, jakieś gryzonie poprzegryzały nam fidery i trzeba było na bieżąco łatać ubytki w okablowaniu stacji. Nowy dipol też nagle odmówił posłuszeństwa i późnym wieczorem trzeba było go ściągać z masztu i szybko naprawiać. Całe szczęście nie brakuje u nas złotych rączek i szybko udało się przywrócić sprawność antenom.

Nowością podczas tych zawodów były pierwsze kroki w CW, jeszcze wspomagani technologią ale "pierwsze koty za płoty". Dało nam to cenną lekcję, że na tego typu zawodach i przy kiepskiej propagacji tylko połączenie fonii i telegrafii może uratować wynik. 

Jak to zwykle bywa po zawodach, lada dzień wyślemy nasz log do organizatorów i będziemy cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników.

PS. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, bez których nie moglibyśmy wystartować w tych zawodach, tym którzy czynnie uczestniczyli w pracy klubowej radiostacji SP6PWS. Ogromne podziękowania należą się również Arkowi SQ6OET za użyczenie PA.

SP6PWS