SP DX Contest 2014

To była jedna doba, całe 24 godziny licząc od 5 kwietnia 2014 od godziny 15 UTC do niedzieli 6 kwietnia. Wystartowaliśmy w SP DX Contescie po raz drugi - pod naszym znakiem contestowym HF6K, którego operatorami byli: SQ6KOJ, SQ6OWA, SQ6OXK, SQ6PNP, SQ6POL i SQ9RXH. Tym razem chyba z większym spokojem niż poprzednio, ale równie zdetermnowani aby osiagnać jak najlepszy wynik, pomimo słabych warunków antenowych. Jedynie nasza Yagi na 21 MHz mogła coś powalczyć, bo reszta systemu antenowego przy mocy, którą w tych zawodach można nazwać QRP, szczególnie w kategorii MOAB MIXED - jedynie 100W - była niewystarczająca. Pracowaliśmy na stacji około 19 godzin i udało nam się zrobić 301 QSO. W naszym odczuciu warunki nie były zbyt sprzyjające, no ale takie właśnie jest krótkofalarstwo, że się mierzymy się z tym co natura nam daje. Wszystkim dziękujemy za spotkanie na pasamach i do następnego SPDXC :)

Log naszej stacji

HF6K