SP6PWS w DARC 10-Meter Digital Contest

Stali czytelnicy naszej witryny zdążyli się juz przyzwyczaić, że zawody krótkofalarskie to bardzo ważna scieżka, którą podążają klubowicze SP6PWS. Tym razem niemiecki odpowiednik PZK - DARC zorganizował dość ciekawe zawody w emisjach cyfrowych.

DARC 10-Meter Digital Contest 2013, bo o tych zawodach mowa to dobra propozycja dla osób lubiących różne emisje cyfrowe. W tym współzawodnictwie odbywającym sie tylko w paśmie 10-cio metrowym można było pracować pięcioma emisjami: RTTY, AMTOR, CLOVER, PACTOR oraz PSK31. Organizator zaplanował na to 6 godzin niedzielnego popołudnia: od godziny 11 do 17 czasu UTC.

Klubowa antena pionowa GP7 spisała się wzorowo, a doskonałe warunki propagacyjne pozwoliły nawiązać łączności z dużą ilością stacji DX z USA i Kanady.

W tym krótkim komunikacie pragniemy również poinformować, że zawody te okazały się być dla SP6PWS pewnym symbolem. Były to ostatnie zawody w których klub SP6PWS startował pod swoim tradycyjnym znakiem. W każdym kolejnym conteście klub nasz będzie reprezentowany specjalnym znakiem HF6K wydanym dla nas do pracy w zawodach.

HF6K ;)