SP6PWS w zawodach...

Po leniwej wakacyjnej przerwie i po pierwszym inaugurującym sezon jesienno-zimowy spotkaniu zespół SP6PWS powrócił do pracy w zawodach krótkofalarskich. Zaczęliśmy od "XI SP QRP Contest" (4, 5 października 2013) w paśmie 80m, gdzie wypróbowaliśmy nową klubową antenę przeznaczoną do contestingu krajowego na tym paśmie.

Pewną nowością - dzięki Pawłowi SQ6OXK - był start w pierwszych dla SP6PWS zawodach w emisjach cyfrowych. Zaczęlismy ambitnie, bo od 5-tych mistrzostw Rosji "5-th Russian EPC Contest 2013" które zaczęły się 6 października 2013 o 4 UTC, gdzie przyjęliśmy strategię MiltiOperatorAllBand. Były to 24 godziny wytężonej pracy - uczenia się nowego oprogramowania i specyfiki zawodów przy pracy emisjami cyfrowymi.

W tym samym czasie wystartowaliśmy w Maratonie Jarosławskim z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były to 4 godziny zawodniczej pracy w piątek wieczorem i 3 godziny w sobotę rano. Całość w paśmie 80m.

Tydzień później - bo od 14 UTC, 12 października 2013 - kolejne zawody pod patronatem European PSK Club, tym razem nasze rodzime "SP EPC Contest 2013" - nie mogło nas tam zabraknąć. Kolejne zawody i po raz kolejny nasza ulubiona kategoria: MULTI OPERATOR! I tu znów 24 godziny "piszczenia", aż kładąc się spać w zaciszach domowych pieleszy słychac było w głowie "fantomowe" tony wywołania ogólnego w BPSK63.

Aktualnie ekpia szykuje się do największych światowych zawodów CQ WW w emisji SSB oraz kilku mniejszych, krajowych. Stawiamy nowe anteny, przebudowujemy obecnie używane, aby były jeszcze lepsze.

Zapraszamy klubowiczów na forum, gdzie w kategorii ZAWODY, można poczytać co nieco o wszystkich eventach w których bierzemy udział, a także zapropnować udział swojej osboby w wybranych zawodach.

 

73! VY de SP6PWS