SP6PWS złożył hołd Powstańcom Wielkopolskim 1918/19

W dniu 27 grudnia 2012r. po raz kolejny odbyły się zawody HOŁD POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM 1918/19 (regulamin zawodów) organizowane przez Harcerski Klub Łączności „Wilda” SP3ZAC. Zawody odbywały się w godzinach 16:00 do 18:00 UTC. Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, ze względu na duże zainteresowanie zawody podzielono na osiem kategorii:

- stacje indywidualne SSB i CW,

- stacje indywidualne SSB,

- stacje klubowe SSB i CW,

- nasłuchowcy,

- stacje indywidualne z terenów powstania SSB i CW,

- stacje indywidualne z terenów powstania SSB,

- stacje klubowe z terenów powstania SSB i CW,

- nasłuchowcy z terenów powstania.

Nasz klub SP6PWS również postanowił oddać swoisty Hołd Powstańcom Wielkopolskim startując w tych zawodach. Co oczywiste wystartowaliśmy w kategorii "stacje klubowe SSB i CW". Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W całym contestowym wycinku pasma 80-cio metrowego słychać było zarówno stacje telegraficzne jak i foniczne. Niestety z przyczyn niezależnych udało nam się wziąć udział jedynie w części fonicznej i to na dodatek tylko przez pierwszą godzinę.

SP6PWS zakończył zawody o godzinie 17-tej UTC z wynikiem 40 łączności, w tym 7 łączności z różnymi powiatami objętymi Powstaniem Wielkopolskim. Wynik ten dał nam w sumie 280 punktów.

Zawody odbyły się w przyjemnej i miłej atmosferze, zarówno w klubie jak i w eterze. Za rok klub SP6PWS planuje wystartować w kolejnej edycji tych zawodów i liczymy na pobicie naszego tegorocznego wyniku.

Wyniki zawodów „HOŁD POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM 1918/19” EDYCJA 2012

SP6PWS